STROJARSKA I PROMETNA ŠKOLA

Fax: 042/300-475

e-mail: sips@sips.hr

Ravnateljica škole: Snježana Klarić, diplomirani politolog

Tajnik: Ivana Ivanović, struč. spec. admin. publ.

Psiholog: Marijana Dodigović, prof. psih. i dipl. psih.

Pedagog: Ivan Milković, prof. soc. ped.

Knjižničarka: Ksenija Perhaj, prof. i dipl. knjižničarka

U školi se redovito školuje 620 učenika u 11 različitih zanimanja:

• strojarski računalni tehničar
  • tehničar za vozila i vozna sredstva
  • tehničar cestovnog prometa
  • tehničar za logistiku i špediciju
  • CNC operater/ka
  • vozač motornog vozila
  • automehatroničar – JMO
  • autolimar – JMO
  • strojobravar – JMO
  • limar -JMO
  • instalater kućnih instalacija – JMO

Nastava je u potpunosti stručno zastupljena, a izvodi je 74 nastavnika teorijske nastave i 14 nastavnika praktične nastave.

Teorijska nastava izvodi se u jednoj smjeni kao i praktična nastava u školskim radionicama i praktikumima.

Škola obavlja svoju djelatnost u dvije zgrade u 26 klasičnih učionica, 11 specijaliziranih učionica za računalstvo i predmete podržane računalom, 7 praktikuma, 5 specijaliziranih školskih radionica i školskoj knjižnici, a nastava TZK-a izvodi se u Sportskoj dvorani Graberje.

Pored redovite nastave, škola veliku pažnju posvećuje izvannastavnim aktivnostima učenika te obrazovanju odraslih.

Uspješnost rada Strojarske i prometne škole najbolje pokazuju rezultati učenika na županijskim i državnim natjecanjima te prilikom upisa na tehničke i srodne fakultete, kao i uspješno zapošljavanje u industriji i obrtništvu.

POSEBNOSTI ŠKOLE

• Strukovni centar izvrsnosti iz strojarstva
  • Centar izvrsnosti iz matematike
  • Autoškola za B, C i CE kategoriju
  • Praktikum za automehatroniku – škola je partner u projektu Regionalni centar kompetentnosti TŠČ
  • eTwinning škola
  • Erasmus+ projekti: kontinuirana provedba KA1 projekata mobilnosti za učenike i nastavnike SIPS mobility; provedba KA2 partnerstva za suradnju – projekt Digital Learning Paths (2021.-2024.)